Connect with us

Dünya

Sektöre yön verenler ; Ayseli Oğur

Günümüzden 6000 yıl önce M.Ö. 4000 yıllarında Kalkolitik dönemle başlayan tarihinde Roma,Bizans ,Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğunun izlerinin en güzel yansıtıldığı toprakların günümüzde , düzenli kent yapılanması ile örnek şehirlerinden , tekstil ve endüstri alanında , Osmanlı Padişahları ve Sultanlarının elbiselerinin dikildiği Tekstilin başkenti ,temiz doğasında . Pamukkale Travertenleri gibi dünyanın sayılı güzelliklerinden birine ev sahipliği yapan doğası ile turizm cenneti Egenin İncisi DENİZLİ

Ayseli Oğur ; 1982 yılında ,Denizli’nin bereketli topraklarında lakabı İSLAMOĞLU olarak bilinen İnam sülalesinin ilk torunu olarak 4 kişilik bir çekirdek aileden geliyor . Evli ve 2 çocuk annesi .
Babasının Denizli’nin tanınmış Firmalarından birisi olan EMSAN A.Ş. inde, KÜTAHYA iline atamasının yapılması ile daha henüz 1 yaşında iken nakil yapmak zorunda kaldı.

1987 yılında Babasının İzmir’ de ,TEKSTİL üzerine Fabrika kurma çabaları üzerine , Ayseli OĞUR Egenin Sanayi şehri İzmir de Nene Hatun Anadolu Meslek Lisesi –TEKSTİL (Hazır Giyim ) Bölümünü bitirdi. Amaç belli idi Aile Şirketinde Tekstil alanında kariyer yapma hedefleniyordu. Firma 2001 yılına gelinceye değin Sektörde iyi noktalara gelmeyi başarmıştı.

İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında ki eğitimine ,yakını çok sevdiği teyzesinden İngilizce eğitimini tamamlama imkanı bulmuştu. Burada almış olduğu eğitim ve alt yapı sayesinde , Kırgız Devlet Milli Üniversitesi İngilizce –İşletme bölümünü kazandı. Henüz gençliğinin baharında aile ve şirketin geleceği için vatanından ayrılarak Kırgızistan ‘ın Başkenti Bişkek ‘ de , öğrencilik hayatı başladı. Öğrencilik hayatı boyunca ; Moldova, Kazakistan ve Özbekistan devletlerinin örf, adet ve geleneklerini deneyimledi. Çok şey öğrendi.

Ülkemizde 2001 yılında yaşanan kriz neticesinde, tüm sektörler gibi onlarda etkilendi ve maalesef aile şirketini kapatmak zorunda kaldılar

Ayseli OĞUR adına ,artık karar almak zamanı geldiği için profesyonel olarak iş hayatına atıldı. Türkiye de Turizm sektöründe Yönetici ve Halkla İlişkiler Uzmanı olarak görev almaya başladı .
2005 yılında ,Turizm Sektöründe görev aldığı dönem de , 1981 Adana doğumlu Halit OĞUR ile tanıştı. 2009 yılında evlendi.

Ayseli OĞUR eşini ,hayat arkadaşını ve aynı zamanda Sektöründe başarılı iş insanını anlatırken şu ifadeleri kullanıyor.
Projelerin Yönetimi, Bilgi Sistemlerinin Tasarımı, etkili İletişim ve Liderlik alanlarında Uzman olan Halit OĞUR .
2005 yılında Antalya ‘ da Otelcilik alanında Yönetici –
2007 de ; Real Hipermarketler Zinciri A.Ş | İstanbul | Türkiye – IT UZMANI
2009 da Metro Grup da UZMAN IT UZMANI
2013 de HAYAT HOLDİNG –İSTANBUL –TAHRAN MAĞAZA Sistemleri Geliştirme & Proje Yönetim

2020 de GRSN Grup | Denizli | Türkiye Sistem Geliştirme & Yönetim Analist
Olarak görev aldı. Kendisi alanında Profesyonel bir insan .İş tanımlamaları anlamında dolu bir insan .Ayrıca Tahran da bağlı olduğu görevinde ,30 mağaza olarak devraldığı yapıyı,650 mağazaya ulaştırarak şirketin büyüme stratejilerine önemli bir katkı sağladı.

Eşinin 2013 ‘ de HAYAT HOLDİNG bünyesinde çalışmaları –İran ( Tahran ) dan gelen iş teklifleri nedeni ile Tahran’ a taşındı. Burada 5 yıl görev alan eşi ile beraber ortak paydada bir çok kazanım ve iş tecrübesi kazanan Ayseli OĞUR , Tahran –Türk Konsolosluğunda İletişim Uzmanı olarak görev yaptı.
İran’da Tebriz’den Meşhet’ e İsfahan’dan KİSH adasına kadar tarihin izlerinde yolculuk yaptı.
2019 da Türkiye ‘ ye kesin dönüş yapmak zorunda kaldığımız için , Doğal Yaşam ve sıfır atık projelerini destekleyerek daha nasıl faydalı olabiliri düşüncesi ile Kaz dağlarının eteklerinde ikamet etmemiz fırsatı buldu. Tıbbi aromatik bitkiler ve Arıcılık kurslarımı da tamamlayarak AROMA ve ARITERAPİ uzmanlıklarında önemli deneyimler edindi.

Hem eşinin işi ve aynı zamanda ,Denizli deki imkanlar nedeni ile birlikte , Denizli’ye yerleşme kararı aldı. Atalık tohum projesi ile Tohum takas derneğinin yöneticileri organize işlere imza atıyor. Burada bozulmamış tohumların takası , gerekse bu derneklerden aldığımız tohumların ekimlerinin yaptırılması noktasında , devam ettirecek bir yapı oluşturdu.

Ayseli OĞUR ; Ülkesi adına kapsamlı projelere , yetkinliklere, tecrübe ve deneyimlerini de katarak ,faydalı olabilecek bir çok projelerde de yer almayı hedefliyor.

Analiz, Sonuç Odaklı, İkna Kabiliyeti, Hızlı Öğrenme, Yönetim Ve Organizasyon, Motivasyon, Takım Liderliği, Karar Verme, Zaman Yönetimi, Stres Analizi, Grup Deneyimi, Hedef oryantasyon, Son Tarih ve Hedefe Odaklı, Yönetici Desteği gibi bir çok kariyer odaklı başarılarının altını çizerek ;
Ülkemizde, İş statüko bileşenlerinin içerisinde yer almayı hedefleyen, çok çalışan yeni iş modelleri geliştiren ,öğrenmenin ve geliştirmenin gücüne inanan bir anlayışın Sektör bileşenleri içerisinde tekrar yer almasını dileyerek ,

Başarılarınız daim olsun diyorum .

Levent KANDEMİR

Dünya

“Ege’yi barış ve iş birliği denizi hâline getirelim istiyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan Atina

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “Ege’yi barış ve iş birliği denizi hâline getirelim istiyoruz. Türkiye ve Yunanistan olarak atacağımız ortak adımlarla dünyaya örnek olalım arzusundayız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi’nin beşinci toplantısı kapsamında resmî ziyarette bulunduğu Atina’da, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile baş başa ve heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan’ı son olarak 2017’de ziyaret ettiğini, bu ziyaretin 65 yıl aradan sonra Türkiye’den Yunanistan’a devlet başkanı düzeyinde yapılan ilk ziyaret olduğunu hatırlattı.

Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi’nin beşinci toplantısı dolayısıyla tekrar Atina’da bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunan makamlarına teşekkür etti.

“TİCARET HACMİMİZİN 10 MİLYAR DOLARA ÇIKARILMASINDA MUTABIK KALDIK”

Türkiye-Yunanistan münasebetlerinde mevcut olumlu ivmeyi daha da geliştirmek istediklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyimizin beşinci toplantısını yedi yılın ardından bugün gerçekleştiriyor olmamız, bu niyetimizin bir göstergesidir. Bir sonraki toplantı için bu kadar ara vermeyeceğimizi ve kuruluş bildirgesinde ifade olunduğu üzere yılda en az bir kez bu buluşmayı gerçekleştirmenin her iki ülke için de hayırlı olacağını düşünüyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu ve Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile faydalı görüşmeler yaptıklarını dile getirerek, şunları kaydetti: “Sayın Başbakanla ikili görüşmemizde iş birliğimizi geliştirmek maksadıyla atılabilecek adımları ele aldık. Üst düzey temasların devamı çerçevesinde aramızdaki diyalog kanallarının her seviyede açık tutulmasının önemini vurguladık. Başbakanlığım döneminde teşkil edilen Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi mekanizmasının, ilişkilerimizin olumlu gündem temelinde ilerletilmesine katkı sağladığının altını çizdim. Dostane ilişkiler ve iyi komşuluk hakkında Atina Bildirgesi ile ilişkilerimizi geliştirme yönündeki irademizi en üst seviyede teyit etmiş olduk. 2021 yılında oluşturulan Ortak Eylem Planı çerçevesindeki çalışmaların somut neticelerini görmekten ayrıca memnuniyet duyuyoruz. Sayın Başbakan ile görüşmemizde şu an itibarıyla yaklaşık beş milyar dolar civarında olan ticaret hacmimizin 10 milyar dolara çıkarılmasında mutabık kaldık. İpsala-Kipi Sınır Kapısı’nda ikinci köprü inşası gibi ulaştırma projelerinin önemine işaret ettik.”

“AZINLIKLARIN HUZUR VE REFAHININ ARTMASI, İLİŞKİLERİMİZİ OLUMLU YÖNDE ETKİLEYECEKTİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan gerek turizm gerek kültürel alanda ilişkileri geliştirmek istediklerini vurgulayarak, “Sayın Başbakan ile görüşmelerimizde Ege ve Doğu Akdeniz’deki tutumlarımız hakkında görüş alışverişinde bulunduk ve dışişleri bakanlarımızın bu konudaki çalışmaları, kararlı bir şekilde ele almalarını istedik. Mevcut sorunlarımızı yapıcı diyalog, iyi komşuluk ve uluslararası hukuk çerçevesinde müşterek çabalarla çözüme kavuşturmak samimi temennimizdir” diye konuştu.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile terörle mücadele alanındaki iş birliğinin nasıl geliştirilebileceğini de ele aldıklarını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Bu minvalde beklentilerimizi bir kez daha dile getirdik. Özellikle Lavrion Kampı’nın kapatılmasını memnuniyetle karşıladık. Yunanistan’da teröristlere barınma imkânı sağlayan benzeri kampların oluşmaması için dikkatli olunması gerektiğinin altını çizdim. Yunanistan’daki Türk azınlığı ve ülkemizdeki Rum azınlığı, beşeri ve kültürel zenginliğimizin yapı taşlarıdır. Azınlıkların huzur ve refahının artması, ilişkilerimizi olumlu yönde etkileyecektir. Batı Trakya Türk azınlığının durumunda uluslararası hukukun gerektirdiği iyileştirmelerin yapılması yönündeki beklentilerimizi ifade ettik. Kıbrıs meselesinin, adadaki gerçekler temelinde, adil, kalıcı ve sürdürülebilir bir çözüme kavuşturulması, tüm bölgenin yararına olacaktır.”

“ULUSLARARASI TOPLUM, İŞLENMEKTE OLAN SAVAŞ SUÇLARI KARŞISINDA SESSİZ KALMAMALIDIR”

Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile ikili ilişkilerin yanı sıra mevcut bölgesel ve küresel gelişmeler hakkında da fikir alışverişinde bulunduklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Gazze başta olmak üzere işgal altındaki Filistin topraklarında yaşanan dramı ele aldıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin en başından beri sivillerin hedef alınmasını hiçbir şekilde tasvip etmediğini dile getirdiğini hatırlatarak, şu görüşleri paylaştı: “Yaşananların, Gazze halkının toplu şekilde cezalandırılmasına dönüşmesi, çoğunluğu çocuk ve kadın 17 bin masum Filistinli sivilin katledilmesi, vicdanları yaralamaktadır. Uluslararası toplum, işlenmekte olan insanlık ve savaş suçları karşısında sessiz kalmamalıdır. Kalıcı ateşkesin bir an evvel tesisi, insani yardımların engelsiz akışının temini, hepimizin önceliği olmalıdır. Son gelişmelerle birlikte 1967 sınırlarında bağımsız, egemen, toprak bütünlüğü haiz Filistin devletinin tesisinin artık kaçınılmaz olduğunu bir kez daha gördük. Türkiye olarak adil bir barışın uygulanması noktasında garantör olarak sorumluluk almaya hazır olduğumuzu açıkladık. Gazze’de had safhadaki insani yardım ihtiyacı bağlamında ilk günden beri yardımlarımızı hızla sürdürüyoruz. Uluslararası toplumun da yardımların devamı noktasında gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum.”

“ARAMIZDA ÇÖZÜLEMEYECEK HİÇBİR SORUN YOK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile Yunanistan’ın aynı denizi, aynı coğrafyayı, aynı iklimi, hatta birçok alanda aynı kültürü paylaşan iki komşu ülke olduğuna dikkati çekerek, şu değerlendirmede bulundu: “İki kardeş arasında dahi anlaşmazlıklar olabilirken, iki komşu arasında görüş ayrılıklarının yaşanması gayet doğaldır. Mesele bunları çözme iradesidir. Biz, Ege’yi bir barış ve iş birliği denizi hâline getirelim istiyoruz. Türkiye-Yunanistan olarak atacağımız ortak adımlarla tüm dünyaya örnek olalım arzusundayız. Açık söylüyorum, bizim aramızda çözülemeyecek kadar hiçbir sorun yok. Yeter ki hüsnüniyetle hareket edelim, büyük resme odaklanalım, denizi geçip derede boğulanlardan olmayalım. Değerli Kiryakos’un da bizimle aynı kanaati paylaştığını görmekten ayrıca büyük bir memnuniyet duyuyorum.”

Yunanistan Başbakanı Miçotakis’e nazik ev sahipliği için teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Görüşmelerimizin ülkelerimiz ve halklarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Önümüzdeki toplantı için Ankara’da kendilerini misafir etmekten büyük bir memnuniyet duyacağımızı da ifade etmek istiyorum” dedi.

YUNANİSTAN BAŞBAKANI MİÇOTAKİS: “SINIRDAŞ OLAN İKİ ÜLKE YAN YANA VE BERABER HAREKET ETMEK ZORUNDADIR”

Yunanistan Başbakanı Miçotakis de konuşmasında, bu yıl iki ülkede de doğal afetlerin yaşandığını, geniş kapsamda ise çatışmalar ve savaşların ülkeler için birçok sorun teşkil ettiğini belirtti.

Doğu Akdeniz’de güvenlik ve barışı tehdit eden durumların yaşandığını hatırlatan Yunanistan Başbakanı Miçotakis, “İki ülkenin çok iyi bir şekilde bir arada, çok sakin bir ortamda ilişkilerini devam ettirmesi çok önemli. Her bir tarafın yaşadığı sorumlara çözüm yaratabilmek çok önem arz ediyor” diye konuştu.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, hem Yunanistan’da hem de Türkiye’de bu ortak yaklaşıma katılmayan birçok kesimin mevcut olduğunu vurgulayarak, “Ancak, sınırdaş olan iki ülke yan yana ve beraber hareket etmek zorundadır. İkimiz de daha sakin sularda, güzel bir esintiyle ilerleyen geminin kaptanı olarak güzel bir gelecek yaratmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, “Yunanistan ve Türkiye barış içinde yaşamaya mecburlar. Anlaşmazlıklarını ortaya koyacak samimi şekilde görüşecek ve sürekli çözüm arayacaklar. Bu fikir ayrılıklarında yakınlaşma olmasa da gerginlik de oluşmamalı” dedi.

Son altı ayda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile üçüncü kez bir araya geldiklerine dikkati çeken Yunanistan Başbakanı Miçotakis, bugünkü Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi (YDİK) toplantısının da bu ortak çabaların bir devamı olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bölgesel gelişmeleri ele aldıklarını aktaran Yunanistan Başbakanı Miçotakis, her türlü şiddet, radikalizm ve terörizmin kınanması gerektiğini ifade etti.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Kıbrıs meselesinde de iki ülke arasında fikir ayrılığı olduğuna işaret ederek, Yunanistan için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararları dışında bir çözüm olmadığını, taraflar arasında diyaloğun yeniden başlaması gerektiğini savundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı Miçotakis, ortak basın toplantısının ardından çalışma yemeğinde bir araya geldi.

HABER BURADA

Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan Atina

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi’nin beşinci toplantısı vesilesiyle bulunduğu Atina’da Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’i kabul etti.

HABER BURADA

Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Cumhurbaşkanı Sakelaropulu ile bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan Atina

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi’nin beşinci toplantısı kapsamında resmî ziyarette bulunduğu Yunanistan’da, Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu tarafından resmî törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Cumhurbaşkanı Sakelaropulu ile görüşmeye geçmeden önce yaptığı konuşmada, altı yıl aradan sonra Atina’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

“HEDEFİMİZ, İKİ ÜLKE ARASINDAKİ TİCARET HACMİNİ 10 MİLYAR DOLARA ÇIKARMAK”

“5. Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Toplantımızın Türkiye ve Yunanistan arasında yeni bir dönemin güçlenerek devamına vesile olacağına inanıyorum” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Bugün geniş bir bakanlar heyetiyle buradayız. Bakanlarımız birbirleriyle, muhataplarıyla gayet anlamlı görüşmeler yapacaklar. Tabii hedef aramızdaki 5,5 milyar dolarlık ticaret hacmini 10 milyar dolara çıkarmak. Bu konuda hangi alanlarda ne gibi adımlar atabiliriz bunları görüşeceğiz. Aramızdaki ön hazırlıkları tüm bakan arkadaşlarımız yapmış vaziyetteler. Bunlarla birlikte imzaları atıp yola çok daha anlamlı, güvenli bir şekilde devam edeceğiz. Bardağın dolu tarafıyla konuşmak öyle zannediyorum ki gelecek için çok daha hayırlı olacaktır.”

HABER BURADA

DÜNYA

seers cmp badge