Connect with us

Dünya

BİLKENT Üniversitesi Turizm ve Otel işletmeciliği Bölümüne Akreditasyon Belgesi verildi.

BİLKENT Üniversitesi Turizm ve Otel işletmeciliği Bölümü’ne Akreditasyon Belgesi verildi. Kısa adı TURAK olan Turizm Eğitimi Değerlendirme ve Akretidasyon Kurumu, Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nü Akreditasyon Belgesiyle ödüllendirdi.

Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü ÖĞRENCİLERİN NİTELİĞİ, GELİŞİMİ, BAŞARILARI, MEZUNİYETE KADAR KAZANMALARI GEREKEN BİLGİ, DENEYİM, BECERİ, YETENEK ve DAVRANIŞLAR, ÖĞRETİM PLANI, ÖĞRETIM KADROSU, YÖNETİM YAPISI , ALT YAPI OLANAKLARI ile SÜREKLİ İYİLEŞTİRME ÇABALARI kategorilerinde yapılan değerlendirme sonucunda Akreditasyon belgesi almaya hak kazandı.

Bilkent Üniversitesi Rektörlük Binasında yapılan Akreditasyon Belgesi takdim töreninde konuşan Bilkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Profesör Doktor Kürşat AYDOĞAN, Bilkent Üniversitesi’nin bir marka olduğunu vurgulayarak üniversitenin nitelik ve akreditasyona verdiği öneme değindi. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nün eğitime katkı sağlayacak bir akreditasyon belgesi almasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Kürşat Aydoğan Üniversitenin dışından bir değerlendirmenin önemine dikkat çekti.

Aydoğan, Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nün bağlı bulunduğu Yüksek okulun Uygulamalı Bilimler Fakülte’sine dönüşüm aşamasının tamamlanmak üzere olduğunu da sözlerine ekledi.

Turizm Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurumu ve Turizm Akademisyenleri Yönetim Kurulu Başkanı Profesör Doktor Muharrem TUNA da konuşmasında bu akreditasyon belgesiyle BİLKENT Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nün sektörün beklentilerine uygun eğitim verdiğinin tescillendiğini söyledi.

Konuşmalardan sonra, Turizm Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurumu Başkanı Muharrem TUNA, Bilkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Profesör Doktor Kürşat AYDOĞAN’a akteditasyon belgesini takdim etti. Akreditasyon Belgesi takdim töreninde, BİLKENT Üniversitesi Uygulamalı Teknoloji ve Işletmecilik Yüksekokulu Müdürü Kamer RODOPLU, Turizm Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurumu Başkan Yardımcısı Profesör Doktor İbrahim BİRKAN’la Turizm ve Otel işletmeciliği Bölüm Başkanı Doktor Eda GÜREL de hazır bulundu.

Öte yandan, Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü Fransa’nın Mutfak Sanatları Okulu Paul Bocuse Enstitüsü’nün Dünya Birliği üyesi olmuştu. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü, kendi alanında yetenekli uzmanlar yetiştirme çabalarına uluslararası boyutlar kazandırmaya da devam ediyor.

Fransa’nın ünlü Mutfak Sanatları Okulu Paul Bocuse Enstitüsü yetkilileriyle başlatılan çalışmalar, geçtiğimiz aylarda Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği’nin desteği ile, Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nün bu prestijli kurumun Dünya Birliği üyeliği ile sonuçlandı.
Fransa’nın Lyon şehrinde bulunan, dünyaca ünlü Mutfak Sanatları Okulu iki vizyoner lider tarafından kuruldu. dünyanın önde gelen şeflerinden “Yüzyılın Şefi” ödülü sahibi Paul Bocuse ve Fransız otel zinciri Accor Grubu’nun kurucu ortağı Gérard Pélisson. Paul Bocuse ENSTİTÜSÜ Dünya Birliği, dört kıtada dünyanın en iyi Otel İşletmeciliği, Yiyecek Servisi ve Mutfak Yönetimi okulları ve üniversitelerinin bir araya gelmelerinden oluşuyor.

Dünya Birliği’nin, Bilkent Üniversitesi ile birlikte 20 farklı ülkede 20 üyesi bulunuyor. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü öğrencileri, diğer Birlik üyesi ülkelerinin öğrencileriyle birlikte, Paul Bocuse Enstitüsü’nün Lyon’daki ünlü kampüsünde gerçekleşecek yaz kampında 14 haftalık özel eğitim kursuna katılarak, teknik ve liderlik becerilerini geliştirebilecekler. Öğrenciler, ayrıca Fransız kültürünü keşfetmek, uluslararası bir deneyim kazanmak ve kendi kültür ve geleneklerini öteki ülke öğrencilerine tanıtmak için eşsiz bir olanağa sahip olacaklar.

Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü öğrencileri ayrıca 3 ay boyunca, Paul Bocuse Enstitüsü’nün otellerinde, uygulama mutfaklarında, laboratuvar ve restoranlarında uzman öğretim elemanlarından, teorik ve uygulamalı mutfak, pastacılık, fırıncılık, bar ve otel işletmeciliği dersleri alarak, bu kuruluşun sertifikasını almaya hak kazanacaklar.

Dünya

Tiny House & Küçük Ev

Mobil Tekerlekli Küçük Ev Üreticisi | Setencioğlu

Doğayla İç İçe, Evinizin Konforunda, Özgürlüğün Keyfini Yaşayın. | Setencioğlu Tiny House

İletişim | +90 0 532 4026422

HABER BURADA

Dünya

Küçük Ev Üreticisi | Setencioğlu

Tiny House | Mobil Tekerlekli Küçük Ev Üreticisi Türkiye Setencioğlu

Doğayla İç İçe, Evinizin Konforunda, Özgürlüğün Keyfini Yaşayın. | Setencioğlu Tiny House

İletişim | +90 0 532 4026422

HABER BURADA

Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı

“Millet olarak birbirimize ne kadar sıkı sarılırsak sorunların üstesinden o derece kolay geliriz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Millet olarak birbirimize ne kadar sıkı sarılırsak sorunların üstesinden o derece kolay gelir, mücadelemizi o derece başarılı veririz. Bayramlar vasıtasıyla yeniden tazelediğimiz kardeşliğimiz, yardımlaşma ve dayanışma şuurumuz bu bakımdan ayrıca önemlidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, tüm vatandaşların Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları kaydetti: “Bu mübarek günlerin milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Cenab-ı Allah kestiğimiz kurbanları, yaptığımız ibadetleri katında kabul ve makbul eylesin.

Tüm milletimizin, Ümmet-i Muhammed’in daha nice bayramlara sağlıkla, huzurla, mutlulukla erişmesini temenni ediyorum. Özellikle Gazze’de, soykırımcı İsrail’in mezalimi altında bayramı idrak eden kardeşlerimin Kurban Bayramı’nı yürekten tebrik ediyor; acı çeken, zulme ve her gün katliama uğrayan kardeşlerimizin de bir an önce huzura, güven ve istikrar ortamına kavuşmasını diliyorum.

“HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA GÖNÜL BİRLİĞİNE, DAYANIŞMAYA İHTİYACIMIZ OLAN GÜNLERDEN GEÇİYORUZ”

Bayramlar, birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının en üst seviyede yaşandığı müstesna günlerdir. Bayramlar, yetimlerin, öksüzlerin garip gurebanın hatırlandığı, akrabalık ve komşuluk münasebetlerinin sıklaştığı, millet olarak birbirimize daha sıkı kenetlendiğimiz özel günlerdir.

Koronavirüs salgını sebebiyle, maalesef komşuluk, akrabalık, dostluk ilişkilerimizde araya mesafeler girdi. Bayramlar vasıtasıyla bu mesafeleri kapatıyor, sıla-i rahimi daha çok hatırlıyoruz. Atalarımız ‘gözden ırak olan gönülden de ırak olur’ demişlerdir. Millet olarak her zamankinden daha fazla gönül birliğine, kalp birliğine, dayanışmaya ihtiyacımız olan günlerden geçiyoruz.

Siyasette oluşan yumuşama ikliminin milletimizin tekrar kucaklaşmasına katkı sağladığını memnuniyetle müşahede ediyoruz. İnşallah, hep birlikte gönül gönüle vererek bu bayramı tam anlamıyla bir kardeşlik şölenine dönüştüreceğimize inanıyorum.

“EKONOMİ PROGRAMIMIZ ÜRETİM, İSTİHDAM VE İHRACAT TARAFINDA MEYVELERİNİ VERİYOR”

Geride bıraktığımız 1 yıl içerisinde üst üste üç seçim yaşadık. Bu seçimlerin hepsinden de demokrasimiz güçlenerek çıktı. Hükûmet olarak önümüzde 4 yıllık icraat dönemi bulunuyor.

Dünyada yüksek seyreden enflasyon hâlen endişe kaynağı olmaya devam ediyor. Aşımıza, işimize, ekmeğimize ortak olan enflasyon canavarından kurtulma sürecine girdik. Ekonomi programımız üretim, istihdam ve ihracat tarafında meyvelerini veriyor. Enflasyonda da yılın ikinci yarısından itibaren inşallah daha güzel neticeler alacağız.

Biz, çiftçisinden memuruna, beyaz yakalısından işçisine kadar bu milletin refahını yükselten, gelişmiş ülkeler seviyesine getiren bir iktidarız. Salgın, savaşlar, küresel krizler gibi sebeplerle tekrar nükseden enflasyon sorununu, geçmişte olduğu gibi, tek haneli rakamlara mutlaka indireceğiz.

Terörle mücadele konusunda elde ettiğimiz tarihî kazanımlarımızdan taviz vermemiz asla söz konusu değildir. 40 yıldır milletimizin kanını ve kaynaklarını sülük gibi emen bölücü terör belasına son verinceye kadar operasyonlarımızı devam ettireceğiz.

“GAZZE’YE GÖNDERDİĞİMİZ İNSANİ YARDIMLARIN MİKTARI 55 BİN TONU AŞTI”

İsrail’in, 7 Ekim’den beri Gazze’de ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yürüttüğü soykırım politikası karşısında dik duruşumuzu sürdürüyoruz. Gazze’ye gönderdiğimiz insani yardımların miktarı 55 bin tonu aştı. İsrail ile olan tüm ticari işlemleri durdurduk. Uluslararası Adalet Divanı’ndaki soykırım davasına müdahil olma kararı aldık.

Filistin devletinin tanınması için en yoğun çaba harcayan ülkelerdeniz. Siyonist şebekenin tüm baskısına rağmen, her platformda hakkı, adaleti ve barışı savunuyor, doğruları cesaretle haykırmaktan çekinmiyoruz. Çocuk katili İsrail’in ve destekçilerinin tüm barbarlıklarına rağmen zafer inşallah, Filistin halkının olacaktır.

“EN BÜYÜK KUVVET KAYNAĞIMIZ MİLLETİMİZİN BİRLİĞİDİR”

Bu zorlu mücadelelerde en büyük kuvvet ve ilham kaynağımız milletimizin duası, desteği, birliği, beraberliği ve kendi arasındaki kardeşlik ruhudur. Millet olarak birbirimize ne kadar sıkı sarılırsak sorunların üstesinden o derece kolay gelir, mücadelemizi o derece başarılı veririz. Bayramlar vasıtasıyla yeniden tazelediğimiz kardeşliğimiz, yardımlaşma ve dayanışma şuurumuz bu bakımdan ayrıca önemlidir.

Bu bayramda yine büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimizin gözlerinden öpecek, eşimizin, dostumuzun, komşumuzun kapısını çalacak, dargınsak barışacak inşallah, ezelî ve ebedî kardeşliğimizi daha da perçinleyeceğiz.

Bu düşüncelerle mübarek topraklarda hac farizasını yerine getiren kardeşlerimin Allah ibadetlerini kabul etsin, Kâbe’de, Arafat’ta, Müzdelife’de yaptıkları duaları katında makbul eylesin diyorum.

Her bayramda olduğu gibi yola çıkacak sürücülerimize trafik kurallarına uymalarını, yola asla yorgun çıkmamalarını, bilhassa varacakları yere yaklaştıkça dikkatlerini daha da artırmalarını tekrar tavsiye ediyorum. Kurban Bayramı’nın kalplerimize huzur, ülkemize esenlik, Filistin ve Sudan başta olmak üzere gönül coğrafyamıza barış getirmesi diliyorum. Bayramınız mübarek olsun.”

HABER BURADA

DÜNYA

seers cmp badge