Connect with us

Dünya

Sektöre Yön Verenler ; Nevzat AKSOY

Güneşin en güzel doğduğu yer olan Nemrut Dağının doğu eteklerinde kurulmuş ,Van gölünün eşsiz manzaralarını ,köklü bir tarih ve eşsiz manzaralarına borçlu , Bitlis in Tatvan ilçesinde 1974 yılında dünyaya gelen, Öğrenim hayatı sürecinde Tatvan ın tüm güzelliklerini içerisine sindire sindire yaşayan,Nevzat AKSOY dan bahsedeceğim

Nevzat Aksoy, 1974 yılında Bitlis’in Tatvan ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Tatvan Fuar ilköğretim okulunda tamamladı ,Eğitim yıllarının Orta ve Lise bölümünü Tatvan Atatürk Lisesinde ,sonrasında Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi – Kamu Yönetimi Bölümünü kazanarak Lisans Eğitimine başladı. Hem Eğitim hem de Ticaret onun vazgeçilmezlerinden olduğu için hem eğitim hem de Ticari faaliyetlerini birlikte yürütmek zorunda kaldı. Ancak ayakta kalabilmek ..yaşam standartlarını istihdam edebilmesi adına Eğitim hayatına ara vermek zorunda kaldı. Evli ve iki çocuk Babası olan Nevzat AKSOY Fransızca Biliyor.

Ticari yaşamında dürüst ticaret-en doğru hizmet ilkelerinden hiçbir zaman ödün vermeyen ve “İnsanlara hizmetin Hakka hizmet “ olduğu ilkesini hep kendisine ilke edinen Nevzat AKSOY ; 2018 yılında Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerine Başkan Adayı olarak katılmış olup ..seçimlerde halkın sonsuz sevgi takdirini kazanmıştır. Halen Tatvan da yerel bir gazete de Köşe yazarlığı yapan Nevzat AKSOY Basın ve Medya alanında görüşlerini savunurken şu ifadelere yer veriyor.

“Teknolojinin gelişmesi, yeni iletişim araçlarının ortaya çıkması, internetin yaygın olarak kullanımı; artık haberciliğin klasik anlamda değil tüm bu imkanlar çerçevesinde gerçekleştirilmesini zorunlu kılıyor.

Hem sosyal çevremde ..hem de tüm toplumumuza birilerinin elini uzatması , insanlara yardımımız kadar, onlarla ilgilenildiğini hissetmelerine ihtiyacı var. İnsanın kendi ile ilgilenildiğini hissettiğinde hayata duyduğu güven artıyor. Hepimizin , birilerinin gülümsemesine ihtiyacı olduğunu hiçbir vakit unutmamalıyız .diyerek Bizler bireyler olarak yardım etmek konusunda bilinçli bir toplum olmak yolunda ilerlemeliyiz, bütün bunlara gönül vermeliyiz. Yardıma ihtiyacı olduğunu bildiğimiz ve duyduğumuz insanları gidip yerlerinde ziyaret etmeliyiz. Onları ve dertlerini dinlemeliyiz. Diyor. Ve sözlerine ekliyor.

“Tatvan’ dan bir SES -Bir Nefes” ilkesi ile kendi sektörüm İletişim Medya başta olmak üzere, tüm Sektör Bileşenlerine ,Sivil Toplum Kuruluşları ,Kamuoyu ve Dernek ve Tüzel Kişiler’ e buradan “Yardım Etmek En Büyük Erdemlilik “ sloganı ile “Hayat paylaşınca güzel…” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Enerji Medya Grup OLARAK ,Nevzat AKSOY ‘ a Sektör adına tüm yapmış ve yapacacağı tüm hizmetler adına teşekkürlerimizi sunuyor. Başarılarının devamlılığını diliyoruz.

Nevzat Aksoy | Email : harbi_adam_13@hotmail.com

İletişim : 0.532.3201714


Dünya

Tiny House & Küçük Ev

Mobil Tekerlekli Küçük Ev Üreticisi | Setencioğlu

Doğayla İç İçe, Evinizin Konforunda, Özgürlüğün Keyfini Yaşayın. | Setencioğlu Tiny House

İletişim | +90 0 532 4026422

HABER BURADA

Dünya

Küçük Ev Üreticisi | Setencioğlu

Tiny House | Mobil Tekerlekli Küçük Ev Üreticisi Türkiye Setencioğlu

Doğayla İç İçe, Evinizin Konforunda, Özgürlüğün Keyfini Yaşayın. | Setencioğlu Tiny House

İletişim | +90 0 532 4026422

HABER BURADA

Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı

“Millet olarak birbirimize ne kadar sıkı sarılırsak sorunların üstesinden o derece kolay geliriz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Millet olarak birbirimize ne kadar sıkı sarılırsak sorunların üstesinden o derece kolay gelir, mücadelemizi o derece başarılı veririz. Bayramlar vasıtasıyla yeniden tazelediğimiz kardeşliğimiz, yardımlaşma ve dayanışma şuurumuz bu bakımdan ayrıca önemlidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, tüm vatandaşların Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları kaydetti: “Bu mübarek günlerin milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Cenab-ı Allah kestiğimiz kurbanları, yaptığımız ibadetleri katında kabul ve makbul eylesin.

Tüm milletimizin, Ümmet-i Muhammed’in daha nice bayramlara sağlıkla, huzurla, mutlulukla erişmesini temenni ediyorum. Özellikle Gazze’de, soykırımcı İsrail’in mezalimi altında bayramı idrak eden kardeşlerimin Kurban Bayramı’nı yürekten tebrik ediyor; acı çeken, zulme ve her gün katliama uğrayan kardeşlerimizin de bir an önce huzura, güven ve istikrar ortamına kavuşmasını diliyorum.

“HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA GÖNÜL BİRLİĞİNE, DAYANIŞMAYA İHTİYACIMIZ OLAN GÜNLERDEN GEÇİYORUZ”

Bayramlar, birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının en üst seviyede yaşandığı müstesna günlerdir. Bayramlar, yetimlerin, öksüzlerin garip gurebanın hatırlandığı, akrabalık ve komşuluk münasebetlerinin sıklaştığı, millet olarak birbirimize daha sıkı kenetlendiğimiz özel günlerdir.

Koronavirüs salgını sebebiyle, maalesef komşuluk, akrabalık, dostluk ilişkilerimizde araya mesafeler girdi. Bayramlar vasıtasıyla bu mesafeleri kapatıyor, sıla-i rahimi daha çok hatırlıyoruz. Atalarımız ‘gözden ırak olan gönülden de ırak olur’ demişlerdir. Millet olarak her zamankinden daha fazla gönül birliğine, kalp birliğine, dayanışmaya ihtiyacımız olan günlerden geçiyoruz.

Siyasette oluşan yumuşama ikliminin milletimizin tekrar kucaklaşmasına katkı sağladığını memnuniyetle müşahede ediyoruz. İnşallah, hep birlikte gönül gönüle vererek bu bayramı tam anlamıyla bir kardeşlik şölenine dönüştüreceğimize inanıyorum.

“EKONOMİ PROGRAMIMIZ ÜRETİM, İSTİHDAM VE İHRACAT TARAFINDA MEYVELERİNİ VERİYOR”

Geride bıraktığımız 1 yıl içerisinde üst üste üç seçim yaşadık. Bu seçimlerin hepsinden de demokrasimiz güçlenerek çıktı. Hükûmet olarak önümüzde 4 yıllık icraat dönemi bulunuyor.

Dünyada yüksek seyreden enflasyon hâlen endişe kaynağı olmaya devam ediyor. Aşımıza, işimize, ekmeğimize ortak olan enflasyon canavarından kurtulma sürecine girdik. Ekonomi programımız üretim, istihdam ve ihracat tarafında meyvelerini veriyor. Enflasyonda da yılın ikinci yarısından itibaren inşallah daha güzel neticeler alacağız.

Biz, çiftçisinden memuruna, beyaz yakalısından işçisine kadar bu milletin refahını yükselten, gelişmiş ülkeler seviyesine getiren bir iktidarız. Salgın, savaşlar, küresel krizler gibi sebeplerle tekrar nükseden enflasyon sorununu, geçmişte olduğu gibi, tek haneli rakamlara mutlaka indireceğiz.

Terörle mücadele konusunda elde ettiğimiz tarihî kazanımlarımızdan taviz vermemiz asla söz konusu değildir. 40 yıldır milletimizin kanını ve kaynaklarını sülük gibi emen bölücü terör belasına son verinceye kadar operasyonlarımızı devam ettireceğiz.

“GAZZE’YE GÖNDERDİĞİMİZ İNSANİ YARDIMLARIN MİKTARI 55 BİN TONU AŞTI”

İsrail’in, 7 Ekim’den beri Gazze’de ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yürüttüğü soykırım politikası karşısında dik duruşumuzu sürdürüyoruz. Gazze’ye gönderdiğimiz insani yardımların miktarı 55 bin tonu aştı. İsrail ile olan tüm ticari işlemleri durdurduk. Uluslararası Adalet Divanı’ndaki soykırım davasına müdahil olma kararı aldık.

Filistin devletinin tanınması için en yoğun çaba harcayan ülkelerdeniz. Siyonist şebekenin tüm baskısına rağmen, her platformda hakkı, adaleti ve barışı savunuyor, doğruları cesaretle haykırmaktan çekinmiyoruz. Çocuk katili İsrail’in ve destekçilerinin tüm barbarlıklarına rağmen zafer inşallah, Filistin halkının olacaktır.

“EN BÜYÜK KUVVET KAYNAĞIMIZ MİLLETİMİZİN BİRLİĞİDİR”

Bu zorlu mücadelelerde en büyük kuvvet ve ilham kaynağımız milletimizin duası, desteği, birliği, beraberliği ve kendi arasındaki kardeşlik ruhudur. Millet olarak birbirimize ne kadar sıkı sarılırsak sorunların üstesinden o derece kolay gelir, mücadelemizi o derece başarılı veririz. Bayramlar vasıtasıyla yeniden tazelediğimiz kardeşliğimiz, yardımlaşma ve dayanışma şuurumuz bu bakımdan ayrıca önemlidir.

Bu bayramda yine büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimizin gözlerinden öpecek, eşimizin, dostumuzun, komşumuzun kapısını çalacak, dargınsak barışacak inşallah, ezelî ve ebedî kardeşliğimizi daha da perçinleyeceğiz.

Bu düşüncelerle mübarek topraklarda hac farizasını yerine getiren kardeşlerimin Allah ibadetlerini kabul etsin, Kâbe’de, Arafat’ta, Müzdelife’de yaptıkları duaları katında makbul eylesin diyorum.

Her bayramda olduğu gibi yola çıkacak sürücülerimize trafik kurallarına uymalarını, yola asla yorgun çıkmamalarını, bilhassa varacakları yere yaklaştıkça dikkatlerini daha da artırmalarını tekrar tavsiye ediyorum. Kurban Bayramı’nın kalplerimize huzur, ülkemize esenlik, Filistin ve Sudan başta olmak üzere gönül coğrafyamıza barış getirmesi diliyorum. Bayramınız mübarek olsun.”

HABER BURADA

DÜNYA

seers cmp badge