Connect with us

Dünya

İyi ki varsın Mustafa ÇITAK

Tarihinde sayısız medeniyetlerin durağı olmuş, kuruluş tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte, tarihe tanıklık eden izlere bakıldığında insanoğlunun yerleşik düzene geçtiği dönemlere kadar uzanan bir geçmişe sahip olmuş, Malazgirt ovasından Türklere yurt olarak adanmış topraklarında Selçuklu ve Osmanlının kervansaraylarının güzergâhı ve bir ticaret merkezi haline gelmiş ve Birinci Dünya Savaşı sonrasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki ulusal direniş hareketinin yönetildiği belirgin bir konum üstlenerek Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanmasından sonra 13 Ekim 1923 tarihinde işgalden kurtulan Türk yurdunun yeni başkenti ilan edilmiş, Günümüzde sanayi, bilişim ve bürokrasinin kalbinin attığı şehrimizdir ANKARA.

İyi ki varsın yazı dizimde, Türkiye’deki birçok markaları, marka üretimlerinde bulunmuş hayatı tamamen ticarette geçmiş son 16 yılını kariyer çelik kapı kariyer Grup Metal ve en son ise PLANTİNYUM Savunma Sanayi HOLDİNG’ ini kurarak ticari hayatına tam hızla devam edip, Ülkemizde ve yurtdışında çelik kapı imalatında kendisinin ismini altın harflerle yazdırmayı başarmış bir değer Mustafa ÇITAK yer verdim.

1967 yılında Ankara’ da dünyaya geldi . Mustafa ÇITAK aslen, Türkmen diyarı, Osmanlı şehzadelerinin yetiştiği Çorum İli Osmancık’ lıdır

Mustafa ÇITAK Öğrenim yıllarımda Ankara’ nın önemi büyük, daha İlk Okulun 5. sınıfında, Çekirdekcilik, Ayakkabı Boyacılığı ile beraberinde simit satmaya başladım. Yaşamın tam da içerisinde olduğumu fark ettim diyor ve ekliyor.
“Türk aile yapısı çerçevesinde ve çocukların içinde şekil aldıkları aile yapılarını sos-yal hareketlilik ve sosyal ilişkiler bağlamı içerisinde, ilkokul yıllarımda, ailemizin yapısında meydana gelen işlevsel değişim ve dönüşümünden kaynaklanacak ki, Aile kavramında ki hem iç ilişkileri hem de toplumsal olarak öğrendim. Aileme katkıda bulunmak amacı ile, birçok küçük ticaretler de olsa hep çalışarak hayatımı kazanmaya çalıştım Hatta birkaç işte çalışarak okumadım ama kendimi alaylı tabir ettiğimiz alaylı olarak yetiştirdim. Ankara Ayrancı Lisesinden mezun olduktan hemen sonra, ticari hayatına birçok sektörde çalışma teknolojileri geliştirerek, tam da gençliğinin baharında başlamasından dolayı hayat okulunda Lisans Diplomasını aldım.

Mustafa ÇITAK “Hayata her zaman farklı bir yerden baktım”
hayatı boyunca büyümeye hedefledi, her duasında, her yalvarışın da hedeflediği şeyleri yapmaya çalıştı ve başardı. İnsanlara yardım etmeyi, onların dertleri ile hem hal olmayı benimseyerek, insanların hep yüzlerinin gülmesi için kendini PERSONELİ ne adadı
Bu felsefe ile Başkent Ankara’ da Saray Kazancılar Sitesinde “Kariyer Grup” u kurdu. Grup bünyesinde “Çelik Kapı, İç Oda Kapıları, Yangın Kapıları, imalatı da yapıyor.

Türkiye’nin ve Dünya’nın ileri gelen çelik kapı firması olmayı hedefleyen KARİYER ÇELİK KAPI hizmetlerini müşterilerine her gecen gün daha da iyi sunmayı planlamaktadır. KARİYER ÇELİK KAPI, kurumsal ve vizyon sahibi çizgisinden hiçbir zaman vaz geçmemiştir. KARİYER ÇELİK KAPI, teknolojik gelişmeleri takip ederek ürün kalitesinde çıtayı sürekli yükselterek Türkiye ve dünya genelinde en iyi yerlere ulaşmayı hedeflemektedir.

Mustafa ÇITAK
Bütün yaptığı işlerde bir üst kademeyi hedefledi. “Kariyer ,Kariyer” sözleri ile Kariyer Çelik Kapı Firmasında düstur ve Kurumsallaşma hedeflerinden ödün vermedi. Bu nedenle tertemiz bir Kariyer sahifesi yazdı ve hiçbir zaman leke getirmedi. Covid 19 döneminde bile, çalışmış olduğu Firmaların tamamında hem Yurt içi hem de Yurt dışı üretimlerinde , prensip ilkelerinden taviz vermedi.

Mustafa ÇITAK,
Covid 19 dönemine , tüm çalışanlarımız ile birlikte göğüs gerdik . Bir çok Firma sahipleri küçülme yada kapanma yolunu tercih ettilerse de, “Kariyer Çelik Kapı “ olarak firmasında bunu asla düşünmedi. Zor dönemler yaşanılan günlerde kendi personelleri her ne şekilde olursa olsun, hep yanlarında olmayı hedefledi. Mustafa ÇITAK , hayatımın baharında ,gençliğimin ilk yıllarında zor süreçlerden gelmenin avantajları desem yalan olmaz diyor. Azmim ve dirayetimden asla ama asla taviz vermedim. Su sattığım dönemlerde Testimi kırdılar. Ben yılmadım. 1 değil 3 testi ile devam ettim diyerek sözlerinin devamın da
“Anlattığım gibi çekirdek, su satarak, tabiri caizse engellerle dolu yollardan geçerek, çok çalışarak bu günlere geldim. Ülkemizde birçok markaların ve Firmaların Kurumsallaşma yolunda geldikleri noktalarda, başarılı hayat hikâyelerinde çok çalışma ve azim söz konusu. Firmamız Kariyer Çelik Kapı’nın başarı hikâyesinin altında yatan gerçekte ,”Büyüme hedefi, dürüst ve düzgün çalışma ortamı” olduğunun altını çiziyor.

Koç Holding Kurucusu merhum Vehbi Koç ‘ un şu sözünü kendime ilke edinerek çalışmalarıma hız verdim
“Hayat üniversitesi diploma vermeyen bir üniversitedir. Her gün ders alınacak o kadar çok gelişmeler oluyor ki! Bunlardan hepimiz istifade etmeliyiz.”

Buradan yola çıkarak ,söylemeye de devam edeceğim Allah bana nefes verdiği sürece istihdam yaratmaya, iş, aş, ekmek vermeye devam edeceğim, Allah bize, biz de takım arkadaşlarımıza her zaman için ekmek vermeye Aş vermeye devam edeceğiz. Diyor

Bir kız bir oğlan çocuğu olan Mustafa ÇITAK’ ın masal bebek isimli torunu var. Onun olmazsa olmazı. Ülkesine ve doğup büyüdüğü ve istihdam kaynaklarını seferber ettiği Ankara’ ya olan vefası, hayatın tamda içerisinde olmasının kaynağında yatan girişimciliğinde sahip olduğu vizyonu, ve iş tecrübesi, başarılarına gıpta ve hayranlıkla baktığımız Ankara’nın sevilen aranan siması olmasının yanı sıra, hep yapıcı, pozitif yaklaşımı ve yardım sever kişiliği ile her daim etrafına yaymaya çalıştığı bilgi, beceri, deneyimleri ve istihdama kazandırdığı değerleri sebebiyle, sözlerimizin sonunda

İyi ki varsın Mustafa ÇITAK diyorum.
Levent KANDEMİR

Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Radev ile görüştü

3. Antalya Diplomasi Forumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3. Antalya Diplomasi Forumu için Antalya’da bulunan Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev ile bir araya geldi.

HABER BURADA

Dünya

Emine Erdoğan, 3. Antalya Diplomasi Forumu’na katılan liderler ve lider eşleriyle bir araya geldi

3. Antalya Diplomasi Forumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 3. Antalya Diplomasi Forumu’na (ADF) katılan liderler ve lider eşleriyle bir araya geldi.

Emine Erdoğan, temaslarını 100’ü aşkın ülkeden devlet ve hükûmet başkanı, bakanlar ile uluslararası kuruluş başkanının katılımıyla NEST Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen ADF’nin açılış töreninden önce gerçekleştirdi.

Kongre merkezi girişinde yer alan Refik Anadol’un dijital sergisinden ve diplomasi tünelinden geçen Emine Erdoğan, bekleme odasında, eski Hırvatistan Cumhurbaşkanı Grabar Kitaroviç, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar, KKTC Başbakanı Ünal Üstel’in eşi Fatma Zerrin Üstel, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’in eşi Tamara Vucic, Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani-Sadriu’un eşi Prindon Sadriu, Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Üyesi Denis Becirovoc’in eşi Mirela Becirovic ve Esvatini Kraliçesi Inkhosikati Nkambule ile bir araya geldi.

Emine Erdoğan, görüşmenin ardından “Gazze Kurşun Geçirmez Düşler Sergisi”ni de lider eşleriyle gezerek ADF oturum salonuna geldi.

HABER BURADA

Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan Halk Maslahatı Başkanı Berdimuhamedov ile görüştü

3. Antalya Diplomasi Forumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3. Antalya Diplomasi Forumu vesilesiyle Türkiye’de bulunan Türkmenistan Millî Lideri ve Halk Maslahatı Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ile bir araya geldi.

Görüşmede, Türkiye ile Türkmenistan ikili ilişkileri, bölgesel ve küresel konular ile İsrail’in masum sivillere yönelik sistematik saldırıları ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan ile tüm alanlarda iki ülkeye de kazandıracak karşılıklı adımların artarak sürdürülmesi ve iki ülke arasındaki ticaret hacminin 5 milyar dolar seviyesine ulaştırılması için gayretlerin artırılması gerektiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, İsrail’in gıda yardımı almak üzere bekleyen sivillere yönelik saldırısının kabul edilemez olduğunu, bölgeye gönderilen insani yardımları artırmak için Türkiye ve Türkmenistan’ın iş birliği yapabileceğini ifade etti.

Türkiye ile Türkmenistan arasında “Doğal Gaz Alanında İşbirliğinin Geliştirilmesine İlişkin Karşılıklı İşbirliği Mutabakat Zaptı”, “Petrol ve Doğal Gaz Alanlarında İşbirliğine İlişkin Niyet Beyanı” ve “Türkmenistan Havayolları ile Türk Hava Kurumu Üniversitesi Arasında Mutabakat Muhtırası” imzalandı.

Görüşme öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Türkmenistan tarafından doğum günü vesilesiyle “Türkmen Halkının Fahri Aksakalı” unvanı tevcih edildi ve hediye kaftan sunuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da konuğu Türkmenistan Millî Lideri ve Halk Maslahatı Başkanı Berdimuhamedov’a teşekkür etti.

HABER BURADA

DÜNYA

seers cmp badge