Connect with us

Dünya

İyi ki varsın Şule DAYANGAÇ

Geçmiş tarihi,M.Ö 3000 lere kadar uzanan tarihi dokusunda, Anadolu kültürünün efsaneleştiği Ankara Savaşının efsaneleştiği, Osmanlı döneminden,1923 Cumhuriyet döneminde Türkiye’nin başkenti olan Sanayi, Bürokrasi ve Kültür Şehrimiz Ankara

İyi ki varsın yazı dizimizde ,Turizm, Bilişim ve Uluslararası ticaret uzmanı, Kültür elçisi “Körfez Ülkelerinin Kızı “ unvanı almış bir değer, Şule DAYANGAÇ’ a yer verdim.

Yukarıda bahse konu anlattığımız Başkentimiz Ankara da dünyaya geldi. Öğrenim yıllarında ilk etap da Ankara ‘nın önemi olsa da ,Eğitim yıllarının büyük bir bölümünü Londra ‘ da tamamladı.
Şule DAYANGAÇ’ ın yaşamında

Sanat, ticaret, eğitim, finans ,medya, profesyonel hizmetler, araştırma ve geliştirme turizm alanlarında dünyanın önde gelen kültür Başkenti olması nedeni ile Londra büyük önem teşkil ediyor. Ayrıca en önemli özelliklerinden bir tanesi de Avrupa’nın en önemli yüksek öğretim enstitülerinin bulunması …

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Maliye Bölümünden mezun olduktan sonra, Londra’da Uluslararası Marketing ve akabinde Turizm ve Otelcilik alanlarında yüksek lisansımı tamamladı. Londra da bulunduğu dönemlerde hem okuyup hem de çalışma imkanı bulan Şule DAYANGAÇ , ailesinin ısrarı üzerine 5 yıl sonra Türkiye’ ye dönüş yaptı. İstanbul’da CNR Holding’de Uluslararası Fuar Satış Koordinatörü olarak çalışmaya başladı .

Çalıştığı 3 yıl zaman zarfında ; mobilya, moda, tekstil, ev tekstili sektörlerindeki uluslararası fuarlarda yurt dışı ziyaretçi ve satış konularında uzmanlaştı. Kariyer basamaklarında , kariyer basamaklarında öğrenilmesi gereken bir çok şeyin yol göstericisi oldu. Fuarcılığın mutfağını burada öğrendi. Fuarcılık ve organizasyon alanında Uluslararası alanda Yurt dışında bir çok Ülkeye gidebilme imkanı buldu.

Türkiye’de CNR Fuarcılığın düzenlediği fuarların tanıtımının gerçekleştirilmesinde rol aldı. ve bu vesile ile uluslararası anlamda çok iyi bir network oluşturdu.

Fuarcılık alanında kazanılan bu edinim ve kazanımlar ile Ankara’ya döndükten sonra 2008 yılında kendi firması HHB Expo yu kurdu ve iki yıl içerisinde de İstanbul’ da ilk ofisini açtı. ve dünyanın bir çok ülkesinde acenteler kurdu. Hiçbir yatırım ve destek almadan kurduğu Firmasın da , ilk başta yurt dışı fuarların, Ülkemiz deki temsilciliklerini alarak başladı. Daha sonra ufak seminerler düzenleyerek Turkiye’deki organizasyonlar organize etmeye başlayan Şule DAYANGAÇ ;

Özelikle eğitiminde çok önemli yer teşkil eden Londra’ da edindiği edinimler sayesinde bu seminerleri uluslararası platforma taşımaya başladı çok da başarılı oldu. Enerji Sektörüne girmeyi başardı. Uluslararası kongre düzenlemek için gerekli olan A grubu seyahat acente belgesini aldı. Firmaları kısa zamanda hem yurt içerisinde hem de yurt dışında Uluslararası Fuarcılık Organizasyonları alanında Kurumsal Kimliğini kazandı.

2021 yılının Haziran ayında İstanbul ‘da HHB EXPO fuarının organizasyonu çalışmaları son hızı ile devam etmektedir.

Profesyonel deneyimli ve etkili kadroları ile birlikte uluslararası kongre, seminer, fuarlar yapmaktalar. Sundukları yüksek kalitede hizmetler ile iş dünyasındaki yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip ederek profesyonel kadroları ile Müşterilerine VIP düzeyde hizmet vermekteler. Enerji, Şehircilik ve Sağlık Sektörlerinde uzmanlaştılar.

Sektöründe son 15 yılda küreselleşme akımına paralel olarak büyük bir ivme kazanan Firmaları ile bir çok ilklere de imza attı. Fuar Organizasyonlarda Kamu Kurum ve Kuruluşlardan, sektörel derneklerden ve sivil toplum kuruluşlarından katılım konusunda desteklerini görmekteler.

Şule DAYANGAÇ Sivil Toplum Kuruluşlarından ; Türkiye Sanayi ve İş Adamları Vakfı (TUSIAV) , Girişimci İş Kadınları ve Destekleme Derneği (ANGIKAD), Üniversite İş Dünyası Platformu, Türkiye Amerikan İş Adamları Derneği ( TABA), Akıllı Sistemler ve Teknoloji Derneği, Teknoloji ve Arge Derneklerinin ve DEIK üyesi

Bunların dışında firmalarının, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), The Global Association of the Exhibition Industry (UFI), Bir çok ulkenin ticaret odalarına ’na üyelikleri bulunmaktadır.

Aynı zamanda Termal ve Sağlık Turizm Derneği Başkanı olan Şule DAYANGAÇ;
2016 yılında kurulan derneklerinde ülkemizde sağlık turizm potansiyelini ve termal zenginliklerimizi yurt dışında tanıtıp, ülkemize katkı sağlamaktalar. Bu konuda Körfez ülkelerinde önemli çalışmaları ve projeleri var.

Şule DAYANGAÇ, aynı zamanda HHB / Fides Şirketler Grubunun Yönetim Kurulu Başkanı İhtalat,İhracat, turizm ve Danışmanlık hizmetleri vermekteler.

15 yıllık deneyimleri ile 80.000 veriye sahip olan Firmaları tıbbi malzeme, çevre teknolojileri, tekstil ve hammadde, hazır giyim, gıda sanayi, sağlık turizmi, enerji hammaddeleri alanlarında danışmanlık hizmeti veren “Fides Export Aş” adlı bir firmaları var.

Dünya çapında global markalarla işbirliği yapıyorlar. Doğru pazarları bularak , farklı ülkelerde ithalat ve ihracat kriterlerini geliştirme yöntemlerini sağlayarak farklı ülkelerde doğru müşterilerin bulunması ile beraber, katılımcı fuar danışmanlık hizmetleri ile danışmanlık yapıyorlar.

Kuzey Afrika Körfez ülkelerinde, İsrail, Ürdün, Kuveyt, Katar, Mısır, Umman ve Lübnan etkili pazarları olmakla birlikte çeşitli ürün gamları ile ihracat yapmaktalar.
Şule DAYANGAÇ şimdiden ; “Körfez Ülkelerinin Kızı “ unvanı almış.

İki cocuk annesi olan Şule DAYANGAÇ ,
Yaşam standartlarına ,planlamalarına çok önem veriyor. O hem bir İş kadını hem de iyi bir Anne olmanın gururunu yaşıyor. Haftalık planlamalarına, iş saatlerine ,randevularına oldukça özen gösteriyor.

Genel olarak baktığımızda , tüm çalışanları ve geniş vizyonu ile benimsenmiş kişiliği ile hem Fuarcılık organizasyonu hem de bir çok alanda değerleri, kuralları standartların uygulanması konusunda engin deneyimi ve Farkındalığı olan bir Yönetici olan Şule DAYANGAÇ ‘ a

Ülkesine olan sevgisi , farkındalık yaratan girişimci ruhu ve Kurumsal Yönetim anlayışı ,yardımsever kişiliği, Yönetim – Strateji belirleme alanında yaratıcılık özelliği ,bilge kişiliği ile toplumun sevgisini ve takdirini almış vasıfları üzerinde bulundurması , gelecek de de , hem yurt içi hem de yurt dışında kaynağı insan olan, faydalı çoğu kapsamlı projeleri yaşama kazandıracağını biliyor ve kendilerine.

İyi ki varsın Şule DAYANGAÇ diyorum.

Levent KANDEMİR

Dünya

“Nahçıvan, Azerbaycan’la ilişkilerimizde özel bir yere sahiptir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile düzenlediği ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Nahçıvan, tarih boyunca taşıdığı stratejik önemle, Azerbaycan’la ilişkilerimizde özel bir yere sahiptir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Iğdır-Nahçıvan Doğal Gaz Boru Hattı’nın temelinin atılması ve iki ülke arasında çeşitli alanlarda gerçekleşen anlaşmaların imzalanmasının ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçiminin ardından ilk ziyaretini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’yle birlikte haziran ayında Bakü’ye gerçekleştirdiğini hatırlatarak, bu defa da Türkiye’yi Türk dünyasına bağlayan Nahçıvan’da birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2008 yılındaki son ziyaretinden bu yana Nahçıvan’ın kaydettiği gelişmeyi gururla müşahede ettiğini anlatarak, Nahçıvan’ın bugün geldiği noktada büyük payı olan Azerbaycan’ın Umummilli Lideri Haydar Aliyev’i doğumunun 100. yılında bir kez daha rahmetle yâd ettiğini belirtti.

Türkiye ve Azerbaycan ilişkilerinin dünyada eşi benzeri bulunmayan müstesna bir konumda olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “tek millet iki devlet” şiarı çerçevesinde ilişkileri ve işbirliğini her alanda güçlendirmek üzere çalışmaları sürdürdüklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’le imzaladıkları Şuşa Beyannamesi’nin ilişkileri müttefiklik seviyesine yükselten bir dönüm noktası olduğunu dile getirerek, Nahçıvan’ın tarih boyunca taşıdığı stratejik önemle Azerbaycan’la ilişkilerde özel bir yere sahip olduğunu söyledi.

“DOĞAL GAZ HATTI AVRUPA’NIN ENERJİ ARZ GÜVENLİĞİNE KATKI SAĞLAYACAK”

Nahçıvan’ın bugün de ekonomi, ulaştırma ve enerji hatları açısından büyük bir potansiyel barındırdığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Bölgesel ulaştırma hatlarının tesisiyle birlikte bu potansiyeli tam manasıyla hayata geçirme imkânına kavuşacağız. Hazar geçişli uluslararası doğu batı orta koridorun önemi koronavirüs salgını ve bölgemizde yaşanan savaşlar neticesinde çok daha iyi anlaşılmıştır. Bu vesileyle biraz önce temelini attığımız Iğdır-Nahçıvan Doğal Gaz Boru Hattı Projesi Azerbaycan’la enerji alanındaki ortaklığımızı daha da derinleştireceği gibi Avrupa’nın enerji arz güvenliğine de katkı sağlayacaktır. Kars-Nahçıvan Demir Yolu Projesi’nin yanı sıra toplu konut ve elektrik enerjisiyle ilgili alan anlaşmalar az önce imzalandı. Böylece ulaştırma, lojistik ve enerji alanlarındaki ilişkilerimizi geliştirme irademizi tekrar ortaya koyduk.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycanlı kardeşlerine 6 Şubat depremlerinin yaralarının sarılmasına verdikleri güçlü destek için bir kez daha teşekkür ettiğini ifade ederek, “Varını yoğunu otomobilinin üzerine yükleyip milletimize yardım etmek için yola koyulan kardeşlerimizin samimiyetini hiçbir zaman unutmayacağız. Basın toplantımızın ardından modernizasyonunu gerçekleştirdiğimiz askerî bakım ve onarım fabrikasının açılışını yapacağız. Bu proje de savunma sanayi işbirliğimize ciddi katkılar sunacaktır” diye konuştu.

Son günlerde bölgede kritik gelişmelerin yaşandığına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan’ın İkinci Karabağ Savaşı’nın ardından geçen üç yıla yakın süre boyunca defaatle dile getirdiği meşru ve haklı endişelerine gereken karşılığı maalesef bulamadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan’ın kendi egemen topraklarında bir antiterör operasyonu gerçekleştirmek durumunda kaldığını belirterek, “Operasyonun son derece kısa bir süre içerisinde sivillerin haklarına azami hassasiyet gösterilerek başarıyla tamamlanması bizler için iftihar vesilesi olmuştur. Operasyon sırasında şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

“ERMENİSTAN’IN KENDİSİNE UZATILAN BARIŞ ELİNİ TUTMASINI BEKLİYORUZ”

“Nahçıvan’ın mümtaz şairi Mehmet Akif’in, yol ve dava arkadaşı merhum Hüseyin Cavit’in bir asır önce yaptığı şu duasının kabul olduğunu görmenin bahtiyarlığını yaşadık” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Her beladan esirge yurdumuzu, kâmuran eyle şanlı ordumuzu. Muzaffer Azerbaycan ordusunu gerek tarihî başarısı gerekse sivillere yönelik sergilediği insani tavrı dolayısıyla canı gönülden tebrik ediyorum. Azerbaycanlı kardeşlerimiz, Türk milletinin adalet ve merhametini bir kez daha tüm dünyaya göstermişlerdir. Son zaferle birlikte bölgede kapsamlı bir normalleşme için yeni fırsat pencereleri açılmıştır. Bu fırsatın değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Ermenistan’ın kendisine uzatılan barış elini tutmasını ve artık samimi adımlar atmasını bekliyoruz. Her zaman vurguladığım gibi barışın kaybedeni olmaz. Bölgemizde barış, huzur ve refahın tesisi halklarımıza olan borcumuzdur. Biz bu borcu ifa etmek noktasında kararlıyız, samimiyiz. Temennimiz, muhataplarımızın da aynı samimiyeti göstermesidir.”

İKİ ÜLKE ARASINDA İMZALANAN ANLAŞMALAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, “Türkiye Cumhuriyeti ve Azerbaycan Cumhuriyeti Arasında Kars-Nahçıvan Demiryolu Projesi’ne İlişkin Niyet Protokolü”nü imzaladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile Azerbaycan Şehir Planlama ve Mimari Devlet Komitesi Başkanı Anar Guliyev, “Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Hükûmeti Arasında Türkiye Cumhuriyeti’nin Kahramanmaraş İlinde Konut Binaları, İlkokul, Anaokulu, Kültür Merkezi İnşaatına İlişkin İşbirliği Anlaşması”na imza attı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Azerbaycan Enerji Bakanlığı arasında elektrik enerjisiyle ilgili mevcut işbirliğinin devamını içeren metin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ve Azerbaycan Enerji Bakanı Perviz Şahbazov tarafından imzalandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI ALİYEV, MODERNİZE EDİLEN NAHÇIVAN ASKERÎ KOMPLEKSİ’NİN AÇILIŞINI YAPTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, ortak basın toplantısının ardından modernize edilen Nahçıvan Askerî Kompleksi’nin açılışını gerçekleştirdi.

HABER BURADA

Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Yüksek Meclisi’nde resmî törenle karşılandı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in davetlisi olarak çalışma ziyareti kapsamında Nahçıvan’a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Yüksek Meclisi’nde resmî törenle karşılandı.

Tören alanına Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’le birlikte geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada askerleri selamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in, tören alanındaki yerlerini almasının ardından iki ülke millî marşları çalındı.

Tören sonunda Meclis binasına geçen iki lider, baş başa görüşmelerini gerçekleştirdi.

HABER BURADA

Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan Nahçıvan’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in daveti üzerine günübirlik çalışma ziyaretinde bulunmak için gittiği Nahçıvan’a ulaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev tarafından Nahçıvan Havalimanı’nda karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Nahçıvan Havalimanı’nda; Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in yanı sıra Azerbaycan Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi Fuad Necefli, Nahçıvan Yüksek Meclisi Başkan Yardımcısı Anar İbrahimov, Nahçıvan Valisi Mirsenani Seyidov, Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Reşad Memmedov, Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı ve Türkiye’nin Nahçıvan Başkonsolosu Asip Kaya ile ilgili yetkililer karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Nahçıvan ziyaretinde, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu eşlik ediyor.

HABER BURADA

DÜNYA

seers cmp badge