Connect with us

Güncel

İyi ki varsın Semra Aman Akyürek

Tarihi boyunca bir çok medeniyetler ve uygarlıklara ev sahipliği yapmış, her uygarlık dönemlerinde değişik isimler de adından sıkça söz ettiren Misyalılar; Truva, Hitit, Frig, Pers (İranlılar), Büyük İskender ve Bergama krallıklarının egemenliği altında yaşamış, yakın tarihinde de Osmanlı medeniyetlerinin izlerini yaşatan kültürü , Kurtuluş Savaşı’nda destan yazan özelliği ile Kuvayı milliye şehri ünvanı kazanan ,tarım, hayvancılık, turizm ve sanayi alanlarında, TÜİK verilerine göre…30 büyükşehir arasında yerini almış , … Marmara Denizi ile Ege Denizi’nin kucaklaştığı… Sanayi ve Turizmin kalbi ,hani ne derler… Yaşanacak şehir. Balıkesir .

İyi ki varsın yazı dizimizde , Medya Basın ve Yapımcılık alanında sektöre bir çok katkılar sağlayan, düzgün diksiyonu ,haberciliğinin yanı sıra sunum teknikleri ile başarılarından adını sıkça söz etmesini başaran Semra Aman Akyürek’ e yer verdik.

1978 yılında Balıkesir İline bağlı Bigadiç de dünyaya gelen Semra Aman AKYÜREK Anadolu’da yaylak-kışlak hayatı yaşayan Türkmen aşiretlerinden gelen bir Yörük Kızıdır. Öğrenim yıllarının ilk yıllarında doğup büyüdüğü Bigadiç’in önemi bir hayli fazla ,sonrasında Eskişehir ve Kastamonu’nun izlerini görmek mümkün .

1994-1995 yıllarında bir yandan eğitimini Bigadiç ilçesinde sürdürürken, biryandan da Radyo’da haber spikerliği ve program sunumları yapmaya başlamıştır.1996 ve 1998 yılları arasında Kastamonu El Sanatları Araştırma Enstitüsünde eğitim almış ve bu sırada yine Radyoda ve özel programlara katılarak basından kopmamıştır.

1999 yılında Radyo 10’da muhabirlik, program ve haber spikerliğinin yanında Kurum ve Kuruluşların özel programlarında sunuculukta yapmıştır. TRT İzmir Radyosu’nun THM ses sanatçılığı yarışmalarına katılmış ve kazanmıştır.

Balıkesir’de Hisler Bulvarı adıyla yürütülen STK çalışmalarında aktif görevler üstlenen Semra Aman Akyürek Selami Şahin, Ahmet Selçuk İlkan gibi sanatçılarla birlikte Balıkesir’de programlar düzenlemiş ve yürütmüştür. Balıkesir’de Karesi TV ‘de Ana Haber spikerliği yapmıştır.

2000’li yıllarda Eskişehir’de Özel bir kanaldan aldığı teklifle birlikte Eskişehir’e taşınmış ve (S) Tv- ES TV ve Radyo Can’da haber spikerliği ve program yapımcılığı ve sunuculuğu görevlerini üstlenmiştir.
Balıkesir Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyet Başkanı ve Balıkesir Merhaba Gazetesi sahibi Semra Aman Akyürek ;

Sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan son derece mutluluk duyduğunu ifade ederken , fırsat bulduğu zamanlarda projelere destek vermek adına, kapsamlı projelerle insanlara uzanan elin kendisi olmak istediğini her fırsatta söylemekle beraber, protokol, diksiyon, iletişim konularında Balıkesir ,Eskişehir, Ankara, Bursa ve Kocaeli gibi illerde eğitimler vermiş olup ,ve bu eğitimleri vermeyi halen sürdürmektedir.

Semra Aman AKYÜREK ‘in kültürel bağlantıları ve medya alanında ki üstün performansı, Sivil Toplum Kuruluş platformdaki dostlukları çerçevesinde saygın ve kararlı duruşu her daim örnek olmuştur. Onun bu kararlı ve istikrarda kalma meziyeti , hem mesleki hem de çeşitli meslek dallarından almış olduğu 40’ı aşkın sertifikası ve ödülleri sayesinde kendilerini ,kariyer yaşamında bir adım da öne taşımıştır.

Semra Aman AKYÜREK , saflığını, zekasını, erdemlerini, başarılarını , öncelikle kaynağının insan olduğu felsefesine borçlu olduğunu hatırlatarak, Birlik, beraberlik, paylaşımcı bakış anlayışımızda, kimliğimizi yaşatmayı görev edinerek ,içimizdeki o ruhu en yakın dostumuz belleyip onun elinden tutup gittiğimiz her yere götürerek ve kararlarımızda ortak edinirsek “Yurtta sulh cihanda sulh olur.’ Demekle birlik ve beraberlik mesajı vermektedir.

Evlendikten sonra memleketi Balıkesir’e geri dönen Semra Aman AKYÜREK ‘ 1’i kız 1’i erkek olmak üzere 2 çocuk Annesidir.

Ülkesine olan sevdası .bitip tükenmek bilmeyen çalışma azmi,akademisyen düşünebilen, Medya dan ,iletişime ,TV haberciliğinden medyanın her alanında tüm STK larına sunduğu ezber bozan gelişim çözümleri , danışmanlık hizmetleri ve takdire şayan yardımsever kişiliği ile sosyal lider olması ve bu bağlamda toplumda saygın iş kadını unvanı , sağduyusu ve göreceli davranışları ile

İyi ki varsın Semra AMAN AKYÜREK diyorum

Levent KANDEMİR

Dünya

Tiny House & Küçük Ev

Mobil Tekerlekli Küçük Ev Üreticisi | Setencioğlu

Doğayla İç İçe, Evinizin Konforunda, Özgürlüğün Keyfini Yaşayın. | Setencioğlu Tiny House

İletişim | +90 0 532 4026422

HABER BURADA

Dünya

Küçük Ev Üreticisi | Setencioğlu

Tiny House | Mobil Tekerlekli Küçük Ev Üreticisi Türkiye Setencioğlu

Doğayla İç İçe, Evinizin Konforunda, Özgürlüğün Keyfini Yaşayın. | Setencioğlu Tiny House

İletişim | +90 0 532 4026422

HABER BURADA

Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı

“Millet olarak birbirimize ne kadar sıkı sarılırsak sorunların üstesinden o derece kolay geliriz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Millet olarak birbirimize ne kadar sıkı sarılırsak sorunların üstesinden o derece kolay gelir, mücadelemizi o derece başarılı veririz. Bayramlar vasıtasıyla yeniden tazelediğimiz kardeşliğimiz, yardımlaşma ve dayanışma şuurumuz bu bakımdan ayrıca önemlidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, tüm vatandaşların Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları kaydetti: “Bu mübarek günlerin milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Cenab-ı Allah kestiğimiz kurbanları, yaptığımız ibadetleri katında kabul ve makbul eylesin.

Tüm milletimizin, Ümmet-i Muhammed’in daha nice bayramlara sağlıkla, huzurla, mutlulukla erişmesini temenni ediyorum. Özellikle Gazze’de, soykırımcı İsrail’in mezalimi altında bayramı idrak eden kardeşlerimin Kurban Bayramı’nı yürekten tebrik ediyor; acı çeken, zulme ve her gün katliama uğrayan kardeşlerimizin de bir an önce huzura, güven ve istikrar ortamına kavuşmasını diliyorum.

“HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA GÖNÜL BİRLİĞİNE, DAYANIŞMAYA İHTİYACIMIZ OLAN GÜNLERDEN GEÇİYORUZ”

Bayramlar, birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının en üst seviyede yaşandığı müstesna günlerdir. Bayramlar, yetimlerin, öksüzlerin garip gurebanın hatırlandığı, akrabalık ve komşuluk münasebetlerinin sıklaştığı, millet olarak birbirimize daha sıkı kenetlendiğimiz özel günlerdir.

Koronavirüs salgını sebebiyle, maalesef komşuluk, akrabalık, dostluk ilişkilerimizde araya mesafeler girdi. Bayramlar vasıtasıyla bu mesafeleri kapatıyor, sıla-i rahimi daha çok hatırlıyoruz. Atalarımız ‘gözden ırak olan gönülden de ırak olur’ demişlerdir. Millet olarak her zamankinden daha fazla gönül birliğine, kalp birliğine, dayanışmaya ihtiyacımız olan günlerden geçiyoruz.

Siyasette oluşan yumuşama ikliminin milletimizin tekrar kucaklaşmasına katkı sağladığını memnuniyetle müşahede ediyoruz. İnşallah, hep birlikte gönül gönüle vererek bu bayramı tam anlamıyla bir kardeşlik şölenine dönüştüreceğimize inanıyorum.

“EKONOMİ PROGRAMIMIZ ÜRETİM, İSTİHDAM VE İHRACAT TARAFINDA MEYVELERİNİ VERİYOR”

Geride bıraktığımız 1 yıl içerisinde üst üste üç seçim yaşadık. Bu seçimlerin hepsinden de demokrasimiz güçlenerek çıktı. Hükûmet olarak önümüzde 4 yıllık icraat dönemi bulunuyor.

Dünyada yüksek seyreden enflasyon hâlen endişe kaynağı olmaya devam ediyor. Aşımıza, işimize, ekmeğimize ortak olan enflasyon canavarından kurtulma sürecine girdik. Ekonomi programımız üretim, istihdam ve ihracat tarafında meyvelerini veriyor. Enflasyonda da yılın ikinci yarısından itibaren inşallah daha güzel neticeler alacağız.

Biz, çiftçisinden memuruna, beyaz yakalısından işçisine kadar bu milletin refahını yükselten, gelişmiş ülkeler seviyesine getiren bir iktidarız. Salgın, savaşlar, küresel krizler gibi sebeplerle tekrar nükseden enflasyon sorununu, geçmişte olduğu gibi, tek haneli rakamlara mutlaka indireceğiz.

Terörle mücadele konusunda elde ettiğimiz tarihî kazanımlarımızdan taviz vermemiz asla söz konusu değildir. 40 yıldır milletimizin kanını ve kaynaklarını sülük gibi emen bölücü terör belasına son verinceye kadar operasyonlarımızı devam ettireceğiz.

“GAZZE’YE GÖNDERDİĞİMİZ İNSANİ YARDIMLARIN MİKTARI 55 BİN TONU AŞTI”

İsrail’in, 7 Ekim’den beri Gazze’de ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yürüttüğü soykırım politikası karşısında dik duruşumuzu sürdürüyoruz. Gazze’ye gönderdiğimiz insani yardımların miktarı 55 bin tonu aştı. İsrail ile olan tüm ticari işlemleri durdurduk. Uluslararası Adalet Divanı’ndaki soykırım davasına müdahil olma kararı aldık.

Filistin devletinin tanınması için en yoğun çaba harcayan ülkelerdeniz. Siyonist şebekenin tüm baskısına rağmen, her platformda hakkı, adaleti ve barışı savunuyor, doğruları cesaretle haykırmaktan çekinmiyoruz. Çocuk katili İsrail’in ve destekçilerinin tüm barbarlıklarına rağmen zafer inşallah, Filistin halkının olacaktır.

“EN BÜYÜK KUVVET KAYNAĞIMIZ MİLLETİMİZİN BİRLİĞİDİR”

Bu zorlu mücadelelerde en büyük kuvvet ve ilham kaynağımız milletimizin duası, desteği, birliği, beraberliği ve kendi arasındaki kardeşlik ruhudur. Millet olarak birbirimize ne kadar sıkı sarılırsak sorunların üstesinden o derece kolay gelir, mücadelemizi o derece başarılı veririz. Bayramlar vasıtasıyla yeniden tazelediğimiz kardeşliğimiz, yardımlaşma ve dayanışma şuurumuz bu bakımdan ayrıca önemlidir.

Bu bayramda yine büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimizin gözlerinden öpecek, eşimizin, dostumuzun, komşumuzun kapısını çalacak, dargınsak barışacak inşallah, ezelî ve ebedî kardeşliğimizi daha da perçinleyeceğiz.

Bu düşüncelerle mübarek topraklarda hac farizasını yerine getiren kardeşlerimin Allah ibadetlerini kabul etsin, Kâbe’de, Arafat’ta, Müzdelife’de yaptıkları duaları katında makbul eylesin diyorum.

Her bayramda olduğu gibi yola çıkacak sürücülerimize trafik kurallarına uymalarını, yola asla yorgun çıkmamalarını, bilhassa varacakları yere yaklaştıkça dikkatlerini daha da artırmalarını tekrar tavsiye ediyorum. Kurban Bayramı’nın kalplerimize huzur, ülkemize esenlik, Filistin ve Sudan başta olmak üzere gönül coğrafyamıza barış getirmesi diliyorum. Bayramınız mübarek olsun.”

HABER BURADA

DÜNYA

seers cmp badge