Connect with us

Dünya

İyi ki varsın Murat ÇÖKDÜ;

Tarihi ilk çağlara (M.Ö. 3000) yıllarına kadar uzanan,toros dağlarının eteklerinde bulunan, Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin üzerinde kurulmuş, coğrafi ve kültürel bir bölge olan Çukurova’nın merkezinde, güçlü nehir ve barajları sayesinde sahip olduğu verimli toprakları ve üzerinden geçen ticaret yolları ile tarih boyunca üretim alanında önemli bir çekim merkezi olmuş, Türkiye’deki altıncı büyük metropolitan alana sahip olup ülkemizinde önde gelen bir tarım, ticaret ve kültür merkezi ADANA..

İyi ki varsın yazı dizimizin konuğu ,Enerji Sektöründen, hepimizin de yakinen tanımış olduğu bir değer. Yukarı da tanıtım ve Biyografisinden bahsettiğim ..Ülkemizin 4 .Büyük ili olan Adana doğumlu ..Murat ÇÖKDÜ.

Murat ÇÖKDÜ,
22.01.1973 tarihinde Çukurova’nın bereketli topraklarında, Adana ilinde dünyaya geldi.İlk eğitim yıllarını doğduğu ilde tamamlayarak, 1997 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye) Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu.

İş hayatına 1999 yılında Etibank A.Ş.’de Kurumsal Pazarlama Uzmanı olarak başlayan Murat ÇÖKDÜ; 2001 yılında, halen bugün de devam ettiği, Enerji Sektörüne geçiş yaptı. 2001 yılında Enerji Sektörünün Öncü kuruluşlarından PETROL OFİSİ nde Diyarbakır Saha Müdürü olarak göreve başladı.Çalışma hayatında, Antalya Saha Müdürlüğü ve Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulundu.PetrolOfisi’nde verimli ve başarılı çalışmalarından dolayı , Saha Müdürlüğü’nden Bölge Müdürlüğü pozisyonuna direk atanan ilk personel ünvanını kazandı.

Murat ÇÖKDÜ ile yapılan söyleşimde:

Abraham Lincoln ’in çok sevdiğim bir sözü vardır. “You can fool all the people some of the time. And some of the people all the time. But you cannot fool all the people all the time. (Bazı insanları her zaman kandırabilirsiniz. Herkesi bazen kandırabilirsiniz. Ama herkesi her zaman kandıramazsınız)” Ben tüm hayatım boyunca bu düstura göre yaşamaya çalıştım. Bu sözleri ile sadece çalışma hayatının değil tüm yaşam felsefesinin dürüst olabilme olduğu mesajını verdi.


2007 yılında Rusya’nın en büyük enerji şirketlerinden Lukoil A.Ş.’nin Türkiye pazarına girmesi ve Türkiye’de yapılanmaya başlaması ile Lukoil’in Ege Bölge Müdürü olmuş, Bölgesindeki diğer sektör şirketlerini imrendirecek bir başarı sergileyerek 2 (iki) senede sıfırdan 25 yeni bayiye ulaşarak saygın ve güçlü bir yapı oluşturmuştur.

2009 yılında Lukoil’in Akpet’i satın alması ile hedefini büyülten şirketinin önce Karadeniz Bölge Müdürlüğü, buradaki başarısının ardından iki bölge birleştirilerek Orta Anadolu ve Karadeniz Bölge Müdürlüğü ve en son olarak da akaryakıt sektöründe her şirketin en önemli bölgesi olarak addedilen Marmara Bölge Müdürlüğü görevlerine getirilmiştir. Petrol Ofisi A.Ş. ve Lukoil A.Ş. çalışma hayatı toplamında Türkiye’deki bütün bölgelerin tamamında bilfiil çalışmış, güzel ülkemizin bütün illerini ve ilçelerini görme ve çalışma fırsatını yakalamıştır.

Bitmeyen enerjisi, yüzünden eksik olmayan gülümsemesi, çalışkanlığı, dürüstlüğü, güçlü iletişim ve empati yeteneği ve özellikle ekip çalışmasına inanan yapısı ile çalıştığı tüm bölgelerde satış hedeflerini tutturmuş, bayi yapısını güçlendirmiştir. Her ne kadar bir dünya devi olsa da Türkiye’de çok bilinmeyen bir markanın 8 (sekiz) yıl boyunca sahada en çok gezen ve sektördeki bayiler tarafından en çok tanınan ve bilinen yüzü olmuştur.

Lukoil ‘den ayrıldıktan sonra büyük bir şirkette Toptan Akaryakıt ve Madeni Yağ Satış Müdürlüğü görevi yaptıktan sonra 2019 yılı Nisan ayında, uzun zamandır tanıdığı, Mepet Metro Holding’e Akaryakıttan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak geçiş yapmıştır. Mepet Metro Holding bünyesinde bulundurduğu Türkiye’nin farklı yerlerinde bulunan 28 (yirmisekiz) akaryakıt istasyonu ile yıllık yüz milyon litrenin üzerinde satış yapan, akaryakıt istasyonları yanında dinlenme tesisleri ile de insanlara hizmet veren, ülkemizin lokomotif şirketlerinden bir tanesidir.

1 Nisan 2019 tarihinden bu yana Mepet Metro Holding ’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam eden Murat Bey’e sektördeki saygın ve dürüst kimliği, samimi tavırları ve zengin deneyimleri için teşekkür eder bundan sonraki iş hayatında başarı ve enerji dolu bir yaşam kalitesi diliyoruz.

İyi ki varsın Murat ÇÖKDÜ

Sevgilerimle
Levent Kandemir

Dünya

Tiny House & Küçük Ev

Mobil Tekerlekli Küçük Ev Üreticisi | Setencioğlu

Doğayla İç İçe, Evinizin Konforunda, Özgürlüğün Keyfini Yaşayın. | Setencioğlu Tiny House

İletişim | +90 0 532 4026422

HABER BURADA

Dünya

Küçük Ev Üreticisi | Setencioğlu

Tiny House | Mobil Tekerlekli Küçük Ev Üreticisi Türkiye Setencioğlu

Doğayla İç İçe, Evinizin Konforunda, Özgürlüğün Keyfini Yaşayın. | Setencioğlu Tiny House

İletişim | +90 0 532 4026422

HABER BURADA

Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı

“Millet olarak birbirimize ne kadar sıkı sarılırsak sorunların üstesinden o derece kolay geliriz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Millet olarak birbirimize ne kadar sıkı sarılırsak sorunların üstesinden o derece kolay gelir, mücadelemizi o derece başarılı veririz. Bayramlar vasıtasıyla yeniden tazelediğimiz kardeşliğimiz, yardımlaşma ve dayanışma şuurumuz bu bakımdan ayrıca önemlidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, tüm vatandaşların Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları kaydetti: “Bu mübarek günlerin milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Cenab-ı Allah kestiğimiz kurbanları, yaptığımız ibadetleri katında kabul ve makbul eylesin.

Tüm milletimizin, Ümmet-i Muhammed’in daha nice bayramlara sağlıkla, huzurla, mutlulukla erişmesini temenni ediyorum. Özellikle Gazze’de, soykırımcı İsrail’in mezalimi altında bayramı idrak eden kardeşlerimin Kurban Bayramı’nı yürekten tebrik ediyor; acı çeken, zulme ve her gün katliama uğrayan kardeşlerimizin de bir an önce huzura, güven ve istikrar ortamına kavuşmasını diliyorum.

“HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA GÖNÜL BİRLİĞİNE, DAYANIŞMAYA İHTİYACIMIZ OLAN GÜNLERDEN GEÇİYORUZ”

Bayramlar, birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının en üst seviyede yaşandığı müstesna günlerdir. Bayramlar, yetimlerin, öksüzlerin garip gurebanın hatırlandığı, akrabalık ve komşuluk münasebetlerinin sıklaştığı, millet olarak birbirimize daha sıkı kenetlendiğimiz özel günlerdir.

Koronavirüs salgını sebebiyle, maalesef komşuluk, akrabalık, dostluk ilişkilerimizde araya mesafeler girdi. Bayramlar vasıtasıyla bu mesafeleri kapatıyor, sıla-i rahimi daha çok hatırlıyoruz. Atalarımız ‘gözden ırak olan gönülden de ırak olur’ demişlerdir. Millet olarak her zamankinden daha fazla gönül birliğine, kalp birliğine, dayanışmaya ihtiyacımız olan günlerden geçiyoruz.

Siyasette oluşan yumuşama ikliminin milletimizin tekrar kucaklaşmasına katkı sağladığını memnuniyetle müşahede ediyoruz. İnşallah, hep birlikte gönül gönüle vererek bu bayramı tam anlamıyla bir kardeşlik şölenine dönüştüreceğimize inanıyorum.

“EKONOMİ PROGRAMIMIZ ÜRETİM, İSTİHDAM VE İHRACAT TARAFINDA MEYVELERİNİ VERİYOR”

Geride bıraktığımız 1 yıl içerisinde üst üste üç seçim yaşadık. Bu seçimlerin hepsinden de demokrasimiz güçlenerek çıktı. Hükûmet olarak önümüzde 4 yıllık icraat dönemi bulunuyor.

Dünyada yüksek seyreden enflasyon hâlen endişe kaynağı olmaya devam ediyor. Aşımıza, işimize, ekmeğimize ortak olan enflasyon canavarından kurtulma sürecine girdik. Ekonomi programımız üretim, istihdam ve ihracat tarafında meyvelerini veriyor. Enflasyonda da yılın ikinci yarısından itibaren inşallah daha güzel neticeler alacağız.

Biz, çiftçisinden memuruna, beyaz yakalısından işçisine kadar bu milletin refahını yükselten, gelişmiş ülkeler seviyesine getiren bir iktidarız. Salgın, savaşlar, küresel krizler gibi sebeplerle tekrar nükseden enflasyon sorununu, geçmişte olduğu gibi, tek haneli rakamlara mutlaka indireceğiz.

Terörle mücadele konusunda elde ettiğimiz tarihî kazanımlarımızdan taviz vermemiz asla söz konusu değildir. 40 yıldır milletimizin kanını ve kaynaklarını sülük gibi emen bölücü terör belasına son verinceye kadar operasyonlarımızı devam ettireceğiz.

“GAZZE’YE GÖNDERDİĞİMİZ İNSANİ YARDIMLARIN MİKTARI 55 BİN TONU AŞTI”

İsrail’in, 7 Ekim’den beri Gazze’de ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yürüttüğü soykırım politikası karşısında dik duruşumuzu sürdürüyoruz. Gazze’ye gönderdiğimiz insani yardımların miktarı 55 bin tonu aştı. İsrail ile olan tüm ticari işlemleri durdurduk. Uluslararası Adalet Divanı’ndaki soykırım davasına müdahil olma kararı aldık.

Filistin devletinin tanınması için en yoğun çaba harcayan ülkelerdeniz. Siyonist şebekenin tüm baskısına rağmen, her platformda hakkı, adaleti ve barışı savunuyor, doğruları cesaretle haykırmaktan çekinmiyoruz. Çocuk katili İsrail’in ve destekçilerinin tüm barbarlıklarına rağmen zafer inşallah, Filistin halkının olacaktır.

“EN BÜYÜK KUVVET KAYNAĞIMIZ MİLLETİMİZİN BİRLİĞİDİR”

Bu zorlu mücadelelerde en büyük kuvvet ve ilham kaynağımız milletimizin duası, desteği, birliği, beraberliği ve kendi arasındaki kardeşlik ruhudur. Millet olarak birbirimize ne kadar sıkı sarılırsak sorunların üstesinden o derece kolay gelir, mücadelemizi o derece başarılı veririz. Bayramlar vasıtasıyla yeniden tazelediğimiz kardeşliğimiz, yardımlaşma ve dayanışma şuurumuz bu bakımdan ayrıca önemlidir.

Bu bayramda yine büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimizin gözlerinden öpecek, eşimizin, dostumuzun, komşumuzun kapısını çalacak, dargınsak barışacak inşallah, ezelî ve ebedî kardeşliğimizi daha da perçinleyeceğiz.

Bu düşüncelerle mübarek topraklarda hac farizasını yerine getiren kardeşlerimin Allah ibadetlerini kabul etsin, Kâbe’de, Arafat’ta, Müzdelife’de yaptıkları duaları katında makbul eylesin diyorum.

Her bayramda olduğu gibi yola çıkacak sürücülerimize trafik kurallarına uymalarını, yola asla yorgun çıkmamalarını, bilhassa varacakları yere yaklaştıkça dikkatlerini daha da artırmalarını tekrar tavsiye ediyorum. Kurban Bayramı’nın kalplerimize huzur, ülkemize esenlik, Filistin ve Sudan başta olmak üzere gönül coğrafyamıza barış getirmesi diliyorum. Bayramınız mübarek olsun.”

HABER BURADA

DÜNYA

seers cmp badge